Kovintrade

A KOVINTRADE HUNGARY Kft általános értékesítési feltételei

ÁLTALÁNOS RÉSZ: Az alábbi Általános feltételek vonatkoznak az Eladó minden ajánlatára, valamint az áruk vagy szolgáltatások értékesítésére vagy nyújtására. A jelen feltételektől való eltérés csak akkor érvényes, ha azt az Eladó írásban megerősíti. A szóbeli megállapodások csak akkor érvényesek, ha azokat az Eladó írásban megerősítette. A levelezés, az e-mail és más rögzíthető adathordozók írásbeli visszaigazolásnak minősülnek. Az Általános értékesítési feltételek valamely pontjától való megerősített eltérés nem érinti a jelen feltételek fennmaradó rendelkezéseinek érvényességét. A Vevő az ajánlat vagy a megrendelés visszaigazolásának időpontjában, vagy legkésőbb a szállítás vagy a számlázás időpontjában elfogadja ezeket az általános feltételeket, kivéve, ha az ajánlat, a megrendelés visszaigazolása vagy a szerződés másként nem rendelkezik. Az Eladót semmilyen esetben sem kötik a Vevő általános szerződési feltételeinek rendelkezései, még akkor sem, ha az Eladó azokat kifejezetten nem utasította el.

Az eladó mindig jogosult kijavítani a nyilvánvaló gépelési és számítási hibákat az értékesítési dokumentumokban.


AJÁNLATOK, MEGRENDELÉSEK: Az Eladó által tett ajánlatok az Eladóra nézve soha sem kötelező érvényűek. A Vevő megrendelése az Eladó írásbeli visszaigazolásával válik kötelezővé az Eladó számára. Az Eladó nem köteles visszaigazolni a megrendelést, ha a biztosító nem nyújt biztosítást az Eladónak a Vevővel szembeni követeléseire. A kiállított pro-forma számla a megrendelés visszaigazolásának minősül. Az Eladó kötelezettségei ebben az esetben a pro-forma számlaösszeg kifizetésének napján kezdődnek. Az ajánlathoz csatolt vázlatok, műszaki rajzok és egyéb mellékletek vagy dokumentumok csak akkor kötelezőek az Eladóra nézve, ha a megrendelés erről kifejezetten rendelkezik. Ezek a mellékletek vagy dokumentumok kizárólag a Vevő személyes használatára szolgálnak, és az Eladó írásbeli engedélye nélkül nem sokszorosíthatók és nem bocsáthatók harmadik felek rendelkezésére. A Vevő írásbeli megrendelésben adja meg az Eladónak az áru mennyiségét és típusát, amely az áru pontos specifikációján kívül tartalmazza az áru kézbesítési helyének pontos címét, az áru címzettjét, a szállítási határidőket és egyéb, az Eladó szerződéses kötelezettségeinek megfelelő és időben történő teljesítése szempontjából lényeges információkat. A Vevő a megrendelést csak az Eladó előzetes írásbeli hozzájárulásával mondhatja fel vagy módosíthatja. Ha lemondja vagy módosítja a megrendelést, a Vevő köteles megtéríteni az Eladónak a megrendeléssel kapcsolatban a lemondás vagy módosítás időpontjáig felmerült összes költségét, valamint a Vevő magatartása által okozott károkat. A Vevő felel az Eladóval szemben a hibás vagy helytelen szállítási cím vagy a megrendelésben szereplő egyéb pontatlan adatokból eredő károkért is.

Elállása esetén a Vevő köteles az áru leszállítását a rendelésben meghatározott határidőn belül lemondani. Ellenkező esetben az Eladó saját belátása szerint meghatározhat egy szállítási határidőt, vagy akár le is mondhat a fennmaradó áruk leszállításának kötelezettségéről. Ebben az esetben a fizetési határidő az áruk elküldésének napjától kezdődik.


Ha a megrendelés nem haladja meg a 3000 kg összmennyiséget, az Eladó a Vevőnek 50,00 EUR szállítási költséget számít fel, függetlenül a paritástól (az EXW kivételével). Azon megrendelések esetében, amelyek nettó összértéke nem éri el a 200 EUR-t a tárgyhónapban, az Eladó 15,00 EUR kezelési költséget számít fel a Vevőnek.

Az Eladónak joga van elállni egy már visszaigazolt megrendelés teljesítésétől, ha a Vevő korábbi szállítások kifizetésével késedelembe esik, vagy ha az Eladó úgy ítéli meg, hogy olyan körülmények merültek fel, amelyek jelentősen rontják a Vevő fizetési képességét, amiről az Eladó tájékoztatja a Vevőt, anélkül, hogy a Vevőnek joga lenne kártérítést követelni az Eladóval szemben.

Összetettebb megkeresés esetén, és mindig a Vevő kérésére, az Eladó a Vevővel egyeztetett határidőn belül írásbeli ajánlatot tesz.


ÁRAK: Az Eladó ajánlataiban vagy pro-forma számláiban a mindenkor hatályos árlistákban szereplő árakat veszi figyelembe. Minden ár az Eladó EXW raktárára vonatkozik, hacsak az ajánlat másként nem rendelkezik. Minden esetben az INCOTERMS legújabb kiadását kell alkalmazni az ajánlatok, a megrendelés-visszaigazolások és a számlák esetében, valamint a kockázatok átszállásának meghatározásához. Ha a megrendelés visszaigazolását követően a megrendelt áru előállítási költsége a megváltozott gazdasági feltételek miatt jelentősen megemelkedik, az Eladó fenntartja a jogot az árak arányos emelésére.


SZÁLLÍTÁSI HATÁRIDŐ: A szállítási határidő a megrendeléssel kapcsolatos esetleges kétségek tisztázásától kezdődik, azaz a megrendelésnek az Eladó általi visszaigazolásától és/vagy a megrendelés visszaigazolását követően a szükséges fizetések beérkezésének időpontjától. Szállítási határidőnek vagy a szállítás időpontjának azt a napot kell tekinteni, amikor az árut az Eladó raktárából elküldik, vagy amikor a Vevőt értesítik arról, hogy az áru átvehető. Az Eladó fenntartja a jogot a részszállításokra. A visszaigazolt szállítási határidő meghosszabbítható a Vevő megrendelésének utólagos módosítása esetén (mennyiség, az áru műszaki specifikációja stb. tekintetében), valamint az Eladótól független akadályoztatás, azaz vis maior esetén. A szállítási határidő meghosszabbítása ilyen esetekben a vis maior időtartamával és az Eladó beszállítójánál a termelés újraindításához szükséges idővel egyenlő. A szállítási határidő késedelme esetén a Vevő új észszerű szállítási határidőt tűzhet ki, amelyen belül az Eladónak szállítania kell.


AZ ÁRUK ELKÜLDÉSE ÉS A KOCKÁZAT ÁTSZÁLLÁSA: A szállítási feltétel vagy az áru elküldésének értelmezésére mindig az INCOTERMS legutóbbi hatályos kiadása az irányadó. Eltérő írásbeli megállapodás hiányában az Eladó az árut Eladó gyári EXW raktár vagy Eladó ljubljanai EXW raktár paritással értékesíti a Vevőnek. Az áruk típusát és mennyiségét a Vevő és az Eladó megbízottja közösen határozza meg a berakodás helyén. Az áru megsemmisülésének vagy megrongálódásának kockázata az áru fuvarozónak, szállítmányozónak vagy személyesen a Vevőnek történő átadásakor száll át a Vevőre. Az Eladó akkor adja át az árut a Vevőnek, amikor az Eladó átadja az árut a fuvarozónak vagy a szállítmányozónak. A személyes átvételre kész árut a Vevőnek két munkanapon belül át kell vennie. Ellenkező esetben az Eladó a Vevő költségére és kockázatára elszállíthatja vagy tárolhatja az árut. A betárolást követő öt nap elteltével az áru elveszésének vagy sérülésének kockázata a Vevőre száll át. Ha a Vevő nem veszi át az árut a megállapított határidőn belül, a Vevő viseli az összes tárolási és egyéb költséget, valamint az Eladónak az áru késedelmes átvételéből eredő kárait is. Az áruk műszaki átvételéről (azaz a műszaki átvétel eljárásáról, helyéről és idejéről) a szállítási határidő lejárta előtt kell megállapodni. A műszaki átvétel költségei a Vevőt terhelik. Amennyiben a Vevő nem végzi el az áru megállapodás szerinti műszaki átvételét, az Eladó az árut a Vevő költségére és kockázatára elküldheti vagy tárolhatja. Az Eladó a csomagolás teljes értékét kiszámlázza a Vevőnek, ugyanúgy, ahogyan a gyártó kiszámlázza az Eladónak.

A Vevő vállalja, hogy megfelelő eszközt vagy munkagépet biztosít a leszállított áru kirakásához; az árut a szállítás után azonnal ki kell rakodni. A Vevő köteles minden visszaváltható csomagolást azonnal vagy az áru következő szállításakor az Eladónak visszaszolgáltatni, kivéve, ha az Eladóval írásban másként állapodtak meg.

Ha az árufuvarozás megrendelője vevő, a fuvarozóval kötött megállapodásának tartalmaznia kell egy olyan záradékot, amely szerint az álláspénz kifizetése minden esetben kizárt. Ha a Vevő nem köt ilyen megállapodást a fuvarozóval, és az álláspénz megfizetésének oka a Vevőre vezethető vissza (a be- vagy kirakodás késedelme miatt), és a fuvarozó az álláspénz megfizetését az eladótól, mint az áruk feladójától követeli, a Vevő köteles az ilyen álláspénzt az eladónak megtéríteni.


FIZETÉS: Az Eladó követelése a Vevővel szemben az eladott árukra vonatkozóan akkor keletkezik, amikor az árukat az Eladó elküldi, függetlenül attól, hogy az Eladó vagy a Vevő felelős-e az áruk elküldéséért. A vételár megfizetésének esedékessége a számla kelte plusz a kamatmentes napok száma. Hacsak az Eladó írásban másként nem állapodik meg és azt írásban nem erősíti meg, a Vevőnek a megrendelt árut előre kell kifizetnie. A Vevő késedelme esetén az Eladó jogosult a késedelem minden egyes napjára törvényes késedelmi kamatot felszámítani. Ha az Eladó beleegyezik, hogy a Vevő a vételárat nem előre fizetéssel (előleggel) egyenlíti ki, a Vevő az alábbi módok valamelyikével köteles fizetni, kivéve, ha az Eladó a felsorolt fizetési módok valamelyikét az adott esetben kifejezetten elutasítja: az Eladó folyószámlájára történő átutalással, beszámítással, lánckiegyenlítéssel, engedményezéssel, átruházással, tartozásátvállalással, vagy bármely más, írásban elfogadott módon.

A Vevő vállalja, hogy fizetéseit úgy ütemezi, hogy először a legkorábbi esedékességű számlákat és kamatokat fizeti ki. Ellenkező esetben úgy kell tekinteni, hogy a Vevő beleegyezett abba, hogy az Eladó a kapott fizetéssel először azokat a számlákat vagy kamatokat egyenlíti ki, amelyek legkorábban esedékesek.


Amennyiben a Vevő az áru mennyiségét vagy minőségét megkifogásolja vagy megreklamálja, a fizetési határidő nem hosszabbodik meg automatikusan. A fizetési határidő csak azt követően hosszabbodik meg, hogy az Eladó a reklamációt elismerte. Az Eladó fenntartja magának a jogot, hogy az aktuálisan megrendelt árukra vonatkozóan már megerősített szállítási és fizetési feltételeket módosítsa, vagy akár elálljon a szerződéstől a már leszállított áruk fizetési feltételeinek megszegése esetén. A Vevő nem jogosult fizetések visszatartására vagy ellenkövetelések felvetésére, kivéve, ha azokat az Eladó elismeri vagy jogerősen megállapították. Ha a Vevő fizetési késedelembe esik, vagy ha a Vevő fizetőképességének jelentős csökkenése, rossz pénzügyi helyzete és pénzügyi nehézségei ismertté válnak, vagy ha a Vevő nem tud megfelelő biztosítékot vagy garanciát nyújtani a követelések kifizetésére, akkor minden fennálló követelés azonnal esedékessé válik. Ebben az esetben az Eladó jogosult a Vevő által ki nem fizetett áru visszakövetelésére. A Vevőnek nincs joga az áru birtoklására, és az Eladó az árut visszaveszi az ilyen vevőtől. A fizetés beszedésének vagy a lefoglalásnak a költségei a Vevőt terhelik.


FIZETÉSVÉDELMI BIZTOSÍTÁS: A Vevő vállalja, hogy az Eladóval szemben fennálló kötelezettségeit az üzletkörétől és az Eladóval szemben az áru megrendelésének időpontjában fennálló kötelezettségeinek összegétől függően bianco váltó, záloglevél átadásával vagy más biztosítékkal (kezességvállalás, bankgarancia, akkreditív, jelzálogjog vagy egyéb zálogjog stb.) biztosítja, vagy az Eladó kérésére az Eladóval szemben fennálló kötelezettségeit később tovább biztosítja.


A TULAJDONJOG FENNTARTÁSA: Az Eladó a leszállított áruk tulajdonjogát a teljesítésig vagy a Vevőnek a leszállított árukkal kapcsolatos kötelezettségei teljesítéséig fenntartja, beleértve a felszólításokkal kapcsolatos költségek és a késedelmi kamatok megfizetését is. Fizetés elmaradása esetén az Eladó követelheti a Vevőtől a leszállított vagy átadott áruk visszaszolgáltatását, valamint az Eladó költségeinek és kárainak megtérítését. Ha a Vevő a fizetési határidő lejárta előtt továbbértékesíti az árut, köteles tájékoztatni vevőjét az Eladó tulajdonjog-fenntartási záradékáról. Ha a Vevő a fizetési határidő lejárta előtt továbbértékesíti az árut, a fizetési határidő be nem tartása esetén a Vevő az Eladó kérésére köteles az Eladóra átruházni követeléseit az áruk eredeti eladási árának mértékéig. Abban az esetben, ha az Eladó termékeinek harmadik személytől való visszavételére vagy hasonló követelésre kerül sor, a Vevő köteles a harmadik személyt haladéktalanul tájékoztatni a tulajdonjog-fenntartási záradékról. A Vevő köteles együttműködni minden olyan intézkedésben, amely az Eladó tulajdonjogát vagy az Eladó termékeinek tulajdonjogát védi, amíg a Vevő valamennyi kötelezettségének eleget nem tesz.

Ha a Vevő olyan árut dolgozott fel vagy adott el, amelynek vételárát nem vagy nem teljesen fizette ki, az Eladó a meg nem fizetett vételár és az ezzel kapcsolatban felmerült költségei erejéig ellentételezésként kiválaszthat más egyenértékű árut a Vevő raktárában, gyárában, üzletében vagy máshol. Ebben az esetben a Vevő lemond minden követeléséről az Eladóval szemben a birtoklás megzavarására vagy a birtokba vett áru visszaszolgáltatására vonatkozóan.


SZAVATOSSÁG ÉS KÖVETELÉSEK: Az Eladó szavatolja, hogy az általa a Vevőnek szállított áruk nem tartalmaznak lényeges hibákat. Az Eladó az Áruk minőségéért a Vevőnek ugyanolyan mértékben szavatol, mint az Eladó szállítója. A Vevő köteles az árut átvételkor megvizsgálni. Ha lényeges hibát talál, köteles haladéktalanul reklamálni. Az Eladó csak akkor fogadja el a nyilvánvaló hibákra vonatkozó reklamációkat, ha azok megalapozottak, és ha a Vevő haladéktalanul (a szállító által ellenjegyzett) jegyzőkönyvvel értesíti az Eladót; ellenkező esetben a Vevő elveszíti az e cím alapján őt megillető jogokat. A reklamációs jegyzőkönyvnek a következő adatokat kell tartalmaznia: az áru átvételének időpontja és helye, az áru hibájának felfedezésének időpontja és helye, a reklamált árut kísérő okmány száma és címe, a hiba pontos leírása, a csomagolás állapota (ha sérült, a sérülés leírása), a bizottság tagjainak és a reklamációs jegyzőkönyvet készítő személynek az adatai és aláírása, az áru mennyiségi ellenőrzése során felfedezett hibák esetén a fuvarozó adatai és aláírása.

A Vevőnek a reklamációs jelentéshez csatolnia kell a kísérőlevél (szállítólevél stb.) másolatát, egész csomagolási egység esetén a kifogásolt áru és az árun található gyártói címke fényképét, egész csomagolási egységnél kisebb mennyiség esetén a kifogásolt anyagon lévő címke fényképét.

A súly ellenőrzése során a ténylegesen leszállított mennyiségek ±5%-kal eltérhetnek a megrendelt mennyiségektől. Személyes átvétel esetén a Vevő nem jogosult utólag reklamálni az átvett áru mennyiségét.

A rejtett hibákkal kapcsolatos reklamációkat a Kötelezettségvállalási Kódex rendelkezései szerint kell rendezni, és a Vevő köteles az Eladót a fentiekkel azonos módon és határidőn belül tájékoztatni. Az Eladó nem felel az olyan rejtett hibákért, amelyek az áru átvételétől számított hat hónap elteltével jelentkeznek. A Vevő köteles a reklamált árut a reklamáció rendezéséig, illetve az Eladó reklamáció rendezésére vonatkozó utasításának kiadásáig jó gazda módjára visszatartani, leselejtezni és tárolni; ellenkező esetben a Vevő felel a felmerült károkért és költségekért. A Vevő köteles az árut vagy az egyes tételeket haladéktalanul visszaszolgáltatni az Eladónak a reklamáció megalapozottságának megállapítása céljából, ha az Eladó erre felszólítja. Ennek elmulasztása esetén a Vevő elveszíti a reklamációhoz vagy a követelés benyújtásához való jogát. Ha a garanciális igény jogos, az Eladó a kifogásolt árut haladéktalanul, de legkésőbb a kifogásolt áru leszállításával azonos határidőn belül kicseréli. A csere minden költségét az Eladó viseli. A Vevő további követelései, különösen a nem a szállítás tárgyát képező árukban okozott károk megtérítésére vonatkozó követelések kizártak, kivéve, ha bizonyítást nyer, hogy az Eladó szándékosan vagy súlyos gondatlansággal okozta a kárt. Az Eladó csak akkor felel a dologi hibákért, ha bizonyítható, hogy szándékosan vagy súlyos gondatlansággal járt el. Az Eladó nem felel a következő okokból eredő károkért: az áru helytelen kezelése vagy a használati utasítás be nem tartása, a Vevő vagy illetéktelen harmadik fél általi helytelen telepítés vagy üzembe helyezés, valamint a hiba észlelése ellenére tovább folytatott használatból eredő károk. A hibákra vonatkozó garancia kizárt, ha a hiba kijavítását illetéktelen személy kísérelte meg. A Vevő csak sürgős esetben jogosult a hibát maga vagy harmadik személy közreműködésével kijavítani, azaz ha a személy- vagy vagyonbiztonság veszélyben van, vagy ha az Eladó késedelembe esik a hiba elhárításával. Az áru előzetes műszaki átvétele esetén a Vevő nem jogosult utólagos reklamációra, kivéve a rejtett hiba esetét. A gyors elhasználódásnak vagy sérülésnek kitett tételek vagy részeik, valamint az olyan termékek, amelyeket nem az Eladó vonatkozó utasításai szerint tartottak karban, ki vannak zárva a szavatosságból és a jótállásból.

Árutovábbítási ügyletekben, ha a Vevő az árukat egy adott beszállítótól (gyártótól) kéri, a Vevő vállalja a felelősséget a minőségért.

A Vevő kifejezetten elfogadja, hogy nem jogosult semmilyen következményes kártérítésre vagy elmaradt haszonra vonatkozó követelés alapján igényt támasztani.


KÁRTÉRÍTÉSI FELELŐSSÉG: Az Eladó nem felel a Vevőnek a Szerződés szerinti kötelezettségei késedelmes teljesítése miatt, különösen a Vevő által szolgáltatott helytelen vagy pontatlan adatok, specifikációk, tervek vagy bármely más információ miatt a Vevő által elszenvedett károkért, és jogosult a költségek, veszteségek vagy károk megtérítését követelni. Az Eladó nem felel a nem közvetlenül az árun keletkezett károkért, különösen az elmaradt haszonért és/vagy a Vevő által elszenvedett egyéb vagyoni és nem vagyoni károkért. Ez a felelősségkorlátozás nem érvényesül, ha a kárt szándékosan vagy súlyos gondatlansággal okozták. Amennyiben a felelősség kizárásra vagy korlátozásra kerül, ez vonatkozik az Eladó munkatársaira, alkalmazottaira, megbízottaira és teljesítési segítőire is. Amennyiben a jelen Általános Szerződési Feltételek másként nem rendelkeznek, és amennyiben az Eladó kártérítési felelősséggel tartozik, az Eladó csak bizonyított szerződésszegés vagy egyéb írásbeli megállapodások bizonyított megszegése esetén, és csak a termék jótállási idején belül keletkezett károk esetén, valamint kötelező termékjótállás alapján és annak keretében felel a károkért. Az Eladó jótállása az áru tekintetében az Eladónak az áru szállítójával szemben fennálló követelései engedményezésére korlátozódik, amennyiben a vonatkozó jogszabályok a gyártó felelőssége szempontjából nem implikálnak további jótállási kötelezettséget. A kártérítési felelősség és a kártérítésre való jogosultság bizonyítása a Vevőt terheli.


VIS MAIOR: Az olyan körülmények, mint a vis maior, hatósági intézkedések és egyéb olyan események, amelyeket nem lehet megakadályozni, megszüntetni vagy elkerülni, azaz a Vevő ellenőrzési körén kívül esnek, a teljesítés ellehetetlenülésének minősülnek, amelyekért az Eladó nem felelős. Vis maiornak minősül például a szállítási határidők meghosszabbodása az Eladó beszállítói üzemében bekövetkező nagyobb üzemzavarok, sztrájkok, természeti és egyéb katasztrófák, járványok, hadiállapot, áruhiány, nyersanyag- és energiahordozó-hiány a piacon és hasonlók miatt. Vis maiornak minősül az Eladó beszállítói szállítási határidőinek az alvállalkozóik szállítási idejének meghosszabbodása miatti jelentős csúszása is. Ha a szerződéses kötelezettség teljesítése ilyen körülmények miatt megnehezül vagy lehetetlenné válik, a kötelezettség megszűnik arra az időszakra, amely alatt a teljesítés megnehezül vagy lehetetlenné válik, amennyiben a körülményeket az Eladó nem tudta volna megelőzni, orvosolni vagy elkerülni. Az ilyen körülmények mentesítik az Eladót szerződéses kötelezettségei teljesítése alól, valamint a szerződéses kötelezettségek nem teljesítése miatti kártérítési felelőssége alól ezen időszak alatt. A teljesítés lehetetlenségére hivatkozó fél köteles bizonyítani a felelősségét kizáró körülmények fennállását, és erről a másik felet értesíteni, amint tudomást szerez az ilyen körülmények fennállásáról. A félnek értesítenie kell a másik felet a teljesítés lehetetlenségéhez vezető körülmények megszűnéséről is. Ha a másik felet nem értesíti megfelelően és haladéktalanul, a teljesítés lehetetlenségére hivatkozó fél kártérítési felelősséggel tartozik. A teljesítés lehetetlenségét e rendelkezés alapján az alkalmazandó jog és ítélkezési gyakorlat szerint kell értékelni. Ha a körülmény több mint 6 hónapig fennáll, az Eladó és a Vevő megállapodnak a szerződés vagy a megrendelés módosításáról vagy törléséről. Az Eladó nem felel a szerződés szerinti kötelezettségei teljesítésének késedelméért vagy elmulasztásáért, ha a teljesítés késedelme vagy elmulasztása az Eladó észszerű befolyásán kívül eső, vétkesség vagy gondatlanság nélküli okokra vezethető vissza, ideértve a következőket, korlátozás nélkül: a beszállítók, alvállalkozók, fuvarozók és szállítmányozók vagy az Eladó képtelensége a jelen szerződés szerinti kötelezettségeik teljesítésére, ez utóbbi esetben feltéve, hogy az Eladó haladéktalanul írásban értesíti a Vevőt az eseményről, teljes körűen részletezve azt és annak okait. A teljesítési határidők meghosszabbodnak az ilyen okok miatt kiesett idővel, ha a feleknek még érdeke fűződik ehhez.


A SZERZŐDÉSTŐL VALÓ ELÁLLÁS: Ha az üzletmenet során előre nem látható akadályok vagy események merülnek fel, amelyek az Eladótól függetlenek, vagy vis maior miatt következnek be, ha ennek következtében a gazdasági jelentőség jelentősen megváltozik, vagy ha a körülmények az Eladó szállítását lényegesen befolyásolják, és ha az ügylet megkötése után nyilvánvalóvá válik, hogy a megrendelés teljes egészében vagy lényeges elemeiben nem teljesíthető, a jelen feltételek rendelkezéseit az újonnan felmerült körülményekhez kell igazítani. Amennyiben ez nem lehetséges, az Eladó jogosult egyoldalú írásbeli nyilatkozattal részben vagy egészben elállni a megrendeléstől. Az Eladó akkor is jogosult elállni a szerződéstől, ha: az Eladó vis maior vagy más, rajta kívül álló körülmény miatt nem képes teljesíteni a szerződéses kötelezettségeit; a Vevő késedelembe esik; a Vevő súlyosan gondatlanul hamis nyilatkozatokat tett a kötelezettségeivel kapcsolatban, amelyek veszélyeztetik teljesítési képességét. Az Eladó köteles a Vevőt írásban értesíteni a megrendeléstől való elállás okairól, amint azok a tudomására jutnak. Ha az Eladó a jelen pont rendelkezései szerint eláll a megrendeléstől, a Vevő nem jogosult kártérítésre.


A VITÁK RENDEZÉSE: Az Eladó és a Vevő törekednek arra, hogy a kapcsolatukból eredő vagy azzal összefüggésben felmerülő vitás kérdéseket elsősorban közös megegyezéssel rendezzék. A Vevő és az Eladó közötti minden jogi eljárásra kizárólag a Szlovén Köztársaság joga az irányadó. A jogviták rendezésére a Celjei Kerületi Bíróság az illetékes bíróság.

 

Érvényesség: 15/04/2024-től                         Kovintrade Hungary Kft

Kapcsolatba lépni
Cím

Kovintrade Hungary Kft
H-2314 Halásztelek
II.Rákóczi Ferenc út 100

Omrežja